Ajron

Ajron

Producent muzyczny, reżyser, operator filmowy. Absolwent American Film Institute Conservatory. Jego bity znalazły się między innymi na płytach Eldo, Pezeta czy Włodiego. W 2005 roku ukazał się jego wspólny album z Małolatem „W pogoni za lepszej jakości życiem”. Od 2009 roku pracuje jako operator w branży reklamowej i filmowej. Jego klientami były takie marki jak McDonald’s, Mercedes-Benz czy New Balance.

Bilon

Bilon

Raper znany z legendarnej formacji Hemp Gru i jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu ulicznego hip-hopu. Współwłaściciel marki odzieżowej DIIL oraz założyciel wielokrotnie nagradzanej sieci restauracji Gringo Bar. Laureat przyznawanej przez Komisję Europejską nagrody EBBA za album „Klucz” macierzystego zespołu. Jego utwory promowały filmy, m.in. „Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”.

Dizkret

Dizkret

Raper znany z zespołu Stare Miasto, duetu z Praktikiem oraz epizodycznej współpracy z kolektywem The Headnods. W 2011 roku został sklasyfikowany na 20. miejscu w rankingu najlepszych polskich raperów wszech czasów wg magazynu „Machina”. Ostatni album nagrał w 2002 roku. Od 2010 roku prowadzi butikową agencję kreatywną w Warszawie.

Eprom

Eprom

Pochodzący z Jastrzębia-Zdroju DJ, producent muzyczny oraz inżynier dźwięku. Autor bądź współautor kilku płyt wydanych przez Asfalt Records, w tym pod szyldem retro-hiphopowo-satyrycznego projektu Sztigar Bonko. Dwukrotny zwycięzca didżejskich Mistrzostw Świata IDA oraz kilkunastokrotny mistrz Polski. Właściciel studia Eprom Sounds, w którym miksuje i masteruje utwory czołowych polskich artystów. Zdeklarowany zwolennik analogowego brzmienia.

Grobel

Rafał Grobel

Warszawski DJ, promotor i wydawca związany z muzyką elektroniczną. Założyciel labelu S1 Warsaw i współautor kultowej w hiphopowym środowisku kompilacji Niewidzialna Nerka. Współorganizator polskiej edycji Boiler Room. Od 2015 roku przy wsparciu wytwórni Prosto prowadzi MOST Records. Z wykształcenia inżynier produkcji, zawodowo związany z branżą reklamową. Przez kilka lat był partnerem w studiu brandingowym Super Super. Obecnie niezależny konsultant marketingowy.

Groh

Groh

Muzyczny świat poznawał, organizując koncerty i pracując w lokalnym radiu we Włocławku. Po przeprowadzce na studia do Warszawy został wydawcą winyli hiphopowych (JuNouMi 2002), funkowych (Funky Mamas And Papas 2008) i elektronicznych (U Know Me Records 2010). Spełnia się jako menadżer (Night Marks, SONAR, SOTEI). Od kilkunastu lat kontynuuje karierę DJ-a, a we wrześniu 2015 roku wrócił do korzeni i prowadzi cotygodniową audycję U Know Me Radio na falach Radia Kampus.

Kasta

Kasta

Pochodzący z Wrocławia raper, tekściarz, konferansjer, promotor kultury i animator wrocławskiej sceny hiphopowej. Współtwórca zespołów K.A.S.T.A. i 3WKasta oraz Synaptine; członek projektu G.T.W., blisko związany z F.F.O.D. Od ponad dekady związany z organizacją Konfrontacja Sztuk Walki, promującą walki MMA, gdzie jest dyrektorem artystycznym oraz konferansjerem ringowym.

Kosi

Kosi

Rapuje od ponad dwóch dekach i choć nigdy nie wydał solowego albumu, jest jednym z najważniejszych reprezentantów hiphopowej sceny w Polsce. Raper, writer, grafik, aktywista i przedsiębiorca. Członek zespołów muzycznych JWP, PCP oraz Jetlagz oraz reprezentant najważniejszego warszawskiego graffiti crew WTK. Współtwórca rozrywkowo-edukacyjnej inicjatywy Rap History Warsaw oraz współorganizator Reebok Hip-Hop Tour.

Łona

Łona

Raper i producent muzyczny. Absolwent prawa na Uniwersytecie Szczecińskim. Ukończył aplikację radcowską i pracuje w kancelarii prawniczej. W duecie z Webberem wydał pięć albumów, z których dwa ostatnie: „Cztery i pół” oraz „Nawiasem mówiąc” uzyskały status Złotej Płyty. W 2013 roku wraz z Webberem został wyróżniony Nagrodą Artystyczną Miasta Szczecin. Współpracował m. in. z Teatrem Polskim w Szczecinie.

Ment XXL

Ment XXL

Współzałożyciel zespołu Rasmentalism oraz duetu didżejsko-producenckiego Flirtini. Producent muzyczny, wykonawczy, DJ, promotor imprez, w wolnym czasie także fotograf. Współautor czterech kompilacji z muzyką miejską pod nazwą „Heartbreaks & Promises”. Jeden z inicjatorów słynnego cyklu imprez pod egidą Flirtini. Od 2013 roku związany z wytwórnią Asfalt Records. Entuzjasta podróży.

NOON

NOON

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich producentów muzycznych z pogranicza hip-hopu i elektroniki. Inżynier dźwięku, kompozytor, wydawca, przedsiębiorca, autor zdjęć. Debiutował w zespole Grammatik, nagrał dwie płyty z Pezetem. Autor kilku solowych albumów oraz połowa duetu HV/NOON. Założyciel studia nagraniowego S-33 oraz Audio Games. Od 2010 roku prowadzi niezależne wydawnictwo muzyczne Nowe Nagrania.

Pezet

Pezet

Jeden z najpopularniejszych polskich raperów w historii. Prezenter, przedsiębiorca i wydawca. Debiutował pod koniec lat dziewięćdziesiątych w zespole Płomień 81. Płyty „Muzyka poważna” (nagrana w duecie z producentem Noonem) i „Muzyka rozrywkowa” uzyskały nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Hip-hop/R&B. Prowadził programy „Rap Fura” na kanale Viva Polska oraz „Muzyka nowoczesna” w RBL.TV. Od 2010 roku współwłaściciel marki odzieżowej Koka.

Stasiak

Stasiak

Raper i współzałożyciel niezależnej wytwórni muzycznej Alkopoligamia.com. Autor dwóch albumów nagranych z kolektywem 2cztery7 („Funk: dla smaku” i „Spaleni innym słońcem”) oraz solowej płyty „Pół żartem, pół serio”. Manager oraz hypeman Tego Typa Mesa, członek projektu Wspólna Scena, powołanego przy okazji trasy Red Bull Tour Bus. Od 2017 roku spiker na stadionie mistrza Polski, Legii Warszawa.

Steez83

Steez83

DJ, producent i wydawca muzyczny oraz menedżer z piętnastoletnim doświadczeniem scenicznym. Jako członek zespołu Hemp Gru otrzymał cztery złote płyty. Zagrał ponad sto koncertów jako DJ oraz hypeman Sokoła i Marysi Starosty. Wspólnie z Kosim stworzył polską edycję kultowych imprez z cyklu Rap History. Inicjator lub współtwórca Niewidzialnej Nerki, The Wall Festival oraz Wspólnej Sceny. Właściciel agencji bookingowo-artystycznej Revolume. Od 2013 roku wraz z Oskarem tworzy będący ewenementem na rodzimej scenie duet PRO8L3M. Obecnie mieszka w Los Angeles.

Tytus

Tytus

Założyciel i szef jednej z najważniejszych dla polskiej muzyki miejskiej wytwórni płytowych Asfalt Records. Za jego sprawą debiutowali na oficjalnym rynku kultowi dla rodzimego hip-hopu wykonawcy, tacy jak O.S.T.R., Fisz, Łona czy Taco Hemingway. Płyty wydane pod egidą Asfalt Records wielokrotnie zwyciężały we Fryderykach oraz zdobywały tytuł platynowych i złotych płyt.

Wini

Wini

Wysublimowany smakosz wyszukanych potraw, energiczny biznesman, polityczny radykał i pieniacz, hedonista i epikurejczyk, największy fan, a zarazem wróg wszelkich używek, człowiek o rubasznym i inteligentnym poczuciu humoru, leń i pracoholik w jednym, piewca miłości, który kocha nienawidzić, twardy charakter o wielu słabościach, uparty kontestator światowego ładu, jowialny choleryk. Na stare lata mu odwaliło i został raperem. Szef firmy Stoprocent.

Włodi

Włodi

Jeden z najważniejszych polskich raperów w historii. Współzałożyciel legendarnej Molesty, której pierwszy album „Skandal” jest uważany za kamień węgielny rodzimego hip-hopu. Członek projektu Parias oraz autor kilku solowych albumów. Prowadził wytwórnie BAZA Label oraz Respekt Records. Był współzałożycielem marki odzieżowej 5G. W 2014 roku ukazał się film dokumentalny o warszawiaku: „Pionierzy stylu – Włodi”.

Tomasz Wójcik - DJ Erha

Tomasz Woźniak

Współwłaściciel i prezes firmy Future Mind, zajmującej się tworzeniem zaawansowanych aplikacji mobilnych i internetowych. Wcześniej pracował m.in. w grono.net oraz współtworzył największą ówczesną sieć reklamy internetowej Ad-Vice. Jest wykładowcą na kilku uczelniach, w tym na prestiżowej Akademii Leona Koźmińskiego. Doradza funduszom inwestycyjnym oraz opiniuje projekty dla NCBR. Przez wiele lat był menedżerem i DJ-em Pezeta. Do dziś gra imprezy jako DJ Erha.

Ania Wójcik

Ania Wójcik

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Członkini ZPAV i Akademii Fonograficznej. Pracowała w Prosto Label w latach 2005–2017 (od 2012 jako szefowa wytwórni), kiedy debiutowali oficjalnie m.in. VNM, Diox, Hades, KaeN czy KęKę. Stworzyła od zera kanał ProstoTV, który w 2015 roku jako pierwszy kanał muzyczny polskiego YouTube’a osiągnął milion subskrybentów.

Żabson

Żabson

Pochodzący z Opoczna raper związany z kolektywami SB Maffija oraz Glitch Kids. Jeden z najciekawszych wykonawców młodego pokolenia. Karierę na scenie rozpoczął jako hypeman Borixona. Na początku 2018 roku ukazał się jego oficjalny debiut „To ziomal”, z którego najpopularniejszy singiel „Księżniczki” został wyświetlony ponad dwadzieścia milionów razy w serwisie YouTube. Brał udział w kampaniach takich firm jak Adidas czy Converse.